لاستیک ماشین

دسته بندی ها: لاستیک ماشین

لاستیک ماشین

همانطورر که می دانید نوسانات نرخ ارز و شرایط متفاوت بازار، تاثیر مستقیمی بر قیمت خرید و فروش انواع لاستیک ماشین می گذارد به همین دلیل برای خرید ارزان می توانید به صورت مستقیم و بدون واسطه برای تهیه لاستیک انواع خودروهایی مانند سمند، پراید، بنز، بی ام و، لکسوس و غیره اقدام نمایید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • لاستیک ماشین
  • قیمت لاستیک ماشین
  • خرید لاستیک ماشین
  • فروش لاستیک ماشین

    لاستیک ماشین
    لاستیک ماشین

توجه داشته باشید در زمینه خرید و فروش لاستیک ماشین، یکی از علل اصلی تفاوت قیمتها، برند محصولات می باشد به گونه ای که قیمت انواع لاستیکهای ایرانی، کره ای، ژاپنی، اروپایی و غیره تفاوتهایی بایکدیگر دارند و معمولا محصولات شرکتهای ایرانی از قیمت مناسبتری برخوردار هستند.

 

لاستیک ماشین

ابتدا لازم به ذکر است بدانید تایر، نام دیگر لاستیک ماشین می باشد و در حالت کلی جزء حلقه ‌ای شکلی است که رینگ چرخ را احاطه می‌ کند تا بار وسیله نقلیه را از محور از طریق چرخ به زمین منتقل کند و باعث ایجاد کشش در سطحی شود که چرخ روی آن حرکت می‌کند.

بیشتر لاستیکها‌، مانند خودروها و دوچرخه‌ برقی، ساختارهایی با باد پنوماتیک هستند که همچنین یک بالشتک انعطاف‌پذیر را فراهم می‌ کنند که هنگام غلتش لاستیک بر روی اجزای ناهموار روی سطح، شوک را جذب می ‌کند.

لاستیک ها ردپایی به نام لکه تماسی ایجاد می کنند که به گونه ای طراحی شده اند که وزن وسیله نقلیه را با قدرت باربری سطحی که روی آن می چرخد ​​مطابقت دهد و با ایجاد فشار باربری که سطح را بیش از حد تغییر شکل نمی دهد، طراحی شده اند.

مواد لاستیکها شامل ترکیبات شیمیایی به همراه کربن سیاه است که از آج و بدنه تشکیل شده اند که آج آنها، کشش را فراهم می کند در حالی که بدنه مقدار زیادی هوای فشرده را در خود نگه می دارد.

لاستیک‌های فلزی هنوز در لکوموتیوها و واگن‌های ریلی استفاده می‌ شوند و تایرهای لاستیکی جامد (یا سایر پلیمرها) هنوز در کاربردهای مختلف غیرخودرویی، مانند برخی از چرخها، گاریها، چمن ‌زنها استفاده می ‌شوند.

قیمت لاستیک ماشین

در متن بالا از عوامل تاثیرگذار بر قیمت لاستیک ماشین به برند آنها اشاره کردیم اما در ادامه این مطلب به عامل دیگر تفاوت قیمتها، یعنی نوع لاستیکها اشاره می کنیم که در حالت کلی چند نوع لاستیک ماشین در بازار داریم پس با ما همراه باشید.

لاستیکها بر اساس نوع وسیله نقلیه طبقه بندی می شوند همچنین آنها ممکن است با باری که حمل می کنند و کاربردشان متمایز شوند، در نهایت آنها بر اساس رتبه بندی سرعت برای وسایل نقلیه مختلف از کمترین سرعت تا بالاترین سرعت طبقه بندی می گردند.

لاستیکهای برفی برای استفاده در برف و یخ طراحی شده اند آنها دارای طراحی آج با شکاف های بزرگتر از تایرهای تابستانی هستند که باعث افزایش کشش روی برف و یخ می شود چنین لاستیک هایی برای شرایط زمستانی برای رانندگی در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد (45 درجه فارنهایت) بهینه شده اند.

خرید لاستیک ماشین

خریداران در هنگام خرید انواع لاستیک ماشین با مدل های مختلفی روبرو می شوند به همین دلیل ابتدا باید با لاستیکهای موجود در بازار آشنا شوید.

لاستیکهای تمام فصل: معمولاً برای گل و برف (M+S) رتبه بندی می شوند این لاستیکها دارای شکافهای آج هستند که کوچکتر از لاستیکهای برفی و بزرگتر از لاستیکهای معمولی می باشند.

لاستیکهای همه‌ جانبه: به گونه‌ ای طراحی شده ‌اند که کشش مناسبی در خارج از جاده داشته باشند، در عین حال دارای ویژگیهای هندلینگ خوب و نویز برای رانندگی در بزرگراه هستند چنین لاستیکهایی در برف و باران نسبت به لاستیکهای خیابانی رتبه ‌بندی بهتری دارند و برای حرکت در یخ، سنگ و ماسه «خوب» هستند.

لاستیکهای Run-flat: نیاز به لاستیک زاپاس را از بین می ‌برند، زیرا می ‌توان آنها را در صورت پنچری با استفاده از یک دیواره جانبی سفت برای جلوگیری از آسیب به رینگ لاستیک با سرعت کمتری به حرکت در آورد.