لاستیک کومهو

دسته بندی ها: دسته‌بندی نشده

لاستیک کومهو

شرکت تولیدی لاستیک کومهو فعالیت خود را در سال 1946 در گوانگجو کره جنوبی آغاز کرد. در ابتدا مجموعه کومهو کره با فعالیت در زمینه های صنایع شیمیایی، اتومبیل، هواپیمایی و غیره … پا به عرصه رقابت گذاشت.اما چند سال بعد و در سال 1960 گروه تولیدی لاستیک کومهو فعالیت خود را تحت عنوان لاستیک سام یانگ (Samyang) آغاز نمود.

لاستیک کومهو

با اینکه از تاریخ شروع فعالیت این کارخانه مدت زمان زیادی نگذشته است و تقریبا کارخانه جوانی می‌باشد ولی رشد بسیار خوبی داشته و برند خود را در بین مردم به خوبی معرفی کرده است.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، شرکت کومهو پتروکمیکال در اصل یک شرکت محصولات مواد شیمیایی و پتروشیمی می‌باشد. در ابتدا این شرکت با برند کومهو تایرز قدم به عرصه تولید تایر گذاشت ولی پس از مدتی نیز دو برند مارشال و ادمیرال را نیز به ثبت رساند.

درحال حاضر شرکت‌های کومهو تایرز که مارشال و ادمیرال را نیز شامل می‌شود زیر مجموعه شرکت کومهو پتروکمیکال می‌باشد. دفتر اصلی کومهو تایرز، مارشال و ادمیرال در شهر گوانجو صنعتی‌ترین شهر کره جنوبی قرار دارد.

در ابتدا این شرکت با توجه به تولید تایر و لاستیک‌های با کیفیت و استفاده از دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های مدرن، بسیار در کره جنوبی معروف شد و بعد از آن سریع به بازارهای آسیایی نیز دست یافت.

ایران نیز یکی از بزرگترین مشتریان تایرهای مارشال و کومهو در آسیا می‌باشد.

با ادغام شدن گروه تولیدی لاستیک کومهو کره با مجموعه شرکت های کومهو در سال 1984 یکی موفق ترین و پیشرفته ترین کارخانه های تولید و فروش لاستیک در جهان شکل گرفت که امروزه در بین ده تولید کننده برتر تایر در دنیا قرار دارد.
در حال حاضر لاستیک کومهو کره به دلیل استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا در تولید تایر خودرو ، و ارائه محصولات با کیفیت در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است.

لاستیک کومهو داری سه کارخانه تولید تایر در کشور های چین و یک کارخانه در کشور ویتنام می باشد.

این شرکت در طول سالیان گذشته برای ارتباط بیشتر با بازارهای جهانی و دست یافتن به سهم بازارهای دیگر قدم به عرصه ورزش نیز گذاشته است.

در چندین سال گذشته به عنوان اسپانسر مسابقات فرمول سه و همچنین اسپانسر باشگاه منچستر یونایتد فعالیت داشته است.

لاستیک کومهو

نقاط قوت لاستیک کومهو

کمپانی کومهو یک کمپانی کره ای می باشد که دفتر اصلی آن واقع در استان گوانجو کره می باشد.

این کمپانی یکی از مطرح ترین کمپانی های تولیدی تایر در دنیا است. شاید برند دیگر لاستیک کومهو برای رانندگان قدیمی بسیار نام آشنا باشد.

کمپانی کومهو دارای دو برند کومهو و مارشال است که لاستیک های مارشال در قدیم زیر خودروی های پیکان به شدت خودنمای می کردند.

• استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های بروز دنیا

• استفاده از مواد مرغوب درجه ۱

• انجام تست های معتبر دنیا بر روی لاستیک ها

• دارای استاندارد های بروز دنیا

• دارای استاندارد های زیست محیطی و سازگار با محیط زیست

• راحتی در کار و نصب

• عملکرد بسیار بالا در انواع خودرو ها

• سطح ایمنی بالا و دارا بودن استانداردهای ایمنی در سطح جهان

• تأثیر مناسب در هنگام رانندگی و مصرف سوخت خودرو

• صدای پایین در هنگام رانندگی

• فرمان پذیری عالی در هنگام رانندگی

نقاط ضعف لاستیک کومهو

یکی از نکاتی که باید به شدت در انتخاب لاستیک کومهو دقت شود این است که این کمپانی دارای دو خط تولید می باشد.

یکی از این خط تولیدی ها در کشور کره قرار دارد و لاستیک هایی با استاندارد های بسیار بالا برای خودرو های درجه‌یک دنیا تولید می‌کند.
خط تولید دوم این کمپانی در کشور چین است که لاستیک های تولید شده توسط این کمپانی دارای استانداردهای پایین تری می باشد. لاستیک های تولید شده در کشور چین در برخی خودروهای درجه ۲ و ۳ قرار می‌گیرد. البته باید به این نکته دقت داشته باشید که کیفیت لاستیک های تولید شده کومهو در کشور چین به مراتب از بعضی مدل های تولید شده در ایران بسیار بالاتر می باشد.