لاستیک نکسن

دسته بندی ها: خرید لاستیک, لاستیک سواری, لاستیک نکسن

لاستیک نکسن

در سال 1942 میلادی اولین و بزرگ ترین شرکت تولید تایر در کره جنوبی به نام لاستیک نکسن شروع به کار کرد. نام لاستیک نکسن NEXEN برگرفته شده از شعار این شرکت با نام Next Century Tire است که معنی لاستیک قرن آینده را می دهد.

لاستیک نکسن با بیش از هفت دهه تجربه و به خدمت گرفتن 2000 کارمند ، 250 دفتر نمایندگی فروش رسمی در جهان دارد و محصولات خود را به بیش از 120 کشور دنیا صادر می کند. مجموعه لاستیک نکسن با سه نام تجاری لاستیک رودستون ، لاستیک کپیتال و لاستیک نکسن در بازار های جهانی شناخته می شوند.

این شرکت تا به امروز در کشور های کره جنوبی ، چین و جمهوری چک کارخانه هایی دایر کرده که مشغول به تولید لاستیک سواری نکسن هستند. نام ها و طرح آج لاستیک نکسن کره بسیار شبیه هم وطن خود لاستیک رودستون است . لاستیک نکسن با تولید طیف گسترده ای از لاستیک ها سواری برای تمامی فوصول سال با 27 طرح و 200 سایز یکی از پیشگامان این صنعت به حساب می آید.

با این که لاستیک رودستون از زیر مجموعه های لاستیک نکسن می باشد ولی قیمت نکسن در بازار ایران کمی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. به همین علت نکسن به دلیل کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات کره ای با استقبال بیشتری روبرو شده است.

لاستیک سواری نکسن به عنوان تامین کننده اصلی بسیاری از خودرو های تراز اول دنیا مانند هیوندای ، کیا ، فولکس واگن و … شناخته می شود.

لاستیک نکسن
لاستیک نکسن

خرید و فروش لاستیک سواری نکسن

لاستیک ها اهمیت بسیار زیادی در عملکرد خودرو دارند و حتما به خوبی میدانید که یک لاستیک با کیفیت تا چه حد میتواند بر روی کارکرد خودرو و افزایش ایمنی آن تاثیر گذار باشد. لاستیک هایی که در کشور ما بفروش می رسند برخی ایرانی و برخی دیگر تولید دیگر کشورها هستند که از این رو با واردات گسترده  تایر به کشور  و همچنین کیفیت بسیار خوب آنها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

از جمله تایر های وارداتی باید به لاستیک نکسن اشاره نمود که توسط شرکت کره ای نکسن تولید شده است و از کیفیت بسیار خوبی همانند دیگر تایرهای کره ای و وارداتی برخوردار می باشد.  لاستیک نکسن عمدتا در کشور کره تولید می شود و تنها برخی مدل های تایر وجود دارند که در کشور چین تولید و به سراسر دنیا عرضه می شوند. البته لاستیک نکسن در  کشور کره تولید شده باشد یا چین از کیفیت و عملکرد بسیار خوبی برخوردار است و  نمی توان گفت که نوع چینی این تایر از کیفیت پایینتری نسبت به تایرهای کره ای برخوردار است.

لاستیک نکسن
لاستیک نکسن

خصوصیات لاستیک نکسن

لاستیک های کره ای موجود در کشور همگی از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار هستند که در این بین لاستیک نکسن نیز ویژگی های بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است. از خصوصیت و ویژگی های لاستیک نکسن اول از هر چیز باید به کیفیت بسیار بالای این لاستیک ها اشاره نمود . کیفیت لاستیک نکسن مثال زدنی است و آن هم به لطف مواد اولیه مرغوب به کار رفته در ساخت لاستیک می باشد.

این برند لاستیک از مواد اولیه بسیار مرغوبی در ساخت خود بهره برده است و به همین دلیل در طولانی مدت با مشکلی از لحاظ کیفی مانند فرسایش رویه لاستیک مواجه نخواهد شد. اما یکی از خصوصیات و ویژگی های لاستیک نکسن که باعث شده تا در محبوبیت زیادی پیدا کند عملکرد نرم و روان آن است. این تایر در عین حال که از کیفیت بدنه خوبی برخوردار است اما بسیار نرم نیز هست که رانندگی لذت بخشی را ایجاد میکند.

فرمان پذیری عالی، چهار فصل بودن، ترمز گیری عالی، ایجاد کمترین میزان  سر و صدا ، نویز کم همگی از ویژگی های و خصوصیات لاستیک نکسن محسوب میشوند.

لاستیک نکسن
لاستیک نکسن

چه عواملی قیمت لاستیک نکسن را تحت تاثیر قرار میدهند؟

قیمت لاستیک نکسن متاثر از عوامل گوناگونی خواهد بود و از یک قیمت یکسانی برخوردار نیستند. یکی از مهمترین عواملی که بر روی قیمت لاستیک نکسن تاثیر گذار است بی شک نوسانات ارزی  می باشد. نوسانات ارزی به این دلیل بیشترین تاثیر را بر روی قیمت لاستیک نکسن دارند که این لاستیک وارداتی است و همانطور که گفته شد در کشور چین و کره تولید می شود که از این رو هر گونه نوسانات ارزی بر روی قیمت آن نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

یکی دیگر از عواملی که در قیمت لاستیک نکسن تاثیر گذار است عدم واردات این لاستیک به کشور می باشد. زمانی که میزان واردات لاستیک نکسن و به طور کلی تایر خارجی به کشور کاهش می یابد در نتیجه قیمت ها نیز افزایش خواهند یافت.

لاستیک نکسن
لاستیک نکسن