لاستیک پاترول

دسته بندی ها: خرید لاستیک, دسته‌بندی نشده, رینگ, لاستیک آفرود, لاستیک پاترول

 

0457977cc57eef9e5e060ee4dddfc341

لاستیک پاترول

کارخانه خودروسازی نیسان در سال ۱۹۱۴ شروع به تولید این خودرو با ویژگی ۲ سیلندری با ۱۰ اسب بخار با نام دات کرد. این خودرو بعد از چندین سال دچار تحولاتی شد و به داستون تغییر نام پیدا کرد و بعد از مدتی و در سال ۱۹۳۴ این شرکت با همکاری شرکت نهنونسانگ و ارتقای این خودرو آن را با نام نیسان معرفی کرد.

بعد از محبوبیت جهانی این خودرو که در ژاپن با نام سافاری شناخته می شود، پارس خودرو اقدام به راه اندازی خط تولید خودرو پاترول در مدل های سری ۱۶۰ و ۲۶۰ دو و چهار درب روزانه به بازار شد. خودرو نیسان پاترول یکی از شناخته شده ترین خودروهای شاسی بلند در بازار ایران است که از سالهای گذشته و در دهه ۷۰ نظرات زیادی را به خود جلب کرد و در بین جوانان طرفداران زیاد و محبوبیت خاصی را کسب و حتی در آن زمان به عنوان یک خودروی گران نیز معرفی شد.

سایز لاستیک پاترول

این خودرو بیشتر برای سفرهای خارج جاده ای استفاده می گردد و شناخت اینکه چه نوع لاستیکی برای آن مناسب خواهد بود ، مسئله ای است که رانندگان این خودرو یا خودروهای آفرودی با آن روبرو خواهند شد.

در اینجا نیز به بررسی بیشتر لاستیک پاترول و سایز آن می پردازیم که به شما برای خرید لاستیک پاترول کمک زیادی خواهد کرد.

لاستیک مناسب و استاندارد علاوه بر اینکه سواری نرم و راحتی را به شما ارائه می دهد، بر سیستم ترمزگیری، چسبندگی و مصرف سوخت خودروی شما نیز تاثیر می گذارد.

سایز تایر ۳۱/۱۰ و ۵/۱۵ روش قدیمی برای معرفی سایز تایر وانت های سبک و یا لاستیک های آفرود است. از این تایرها برای سواری معمولی و داخل شهری استفاده نمی شود.

این سایز از لاستیک مناسب آفرود یا همان خارج از جاده می باشد. در این روش اندازه گیری عدد ۳۱ بر حسب اینچ معادل قطر دایره ی تایر و رینگ است که بر روی رینگ با سایز ۱۵ نصب می گردد.

ویژگی رینگ متناسب با این لاستیک این است که رینگ باید بین ۷ تا ۹ اینچ پهنا داشته باشد. پس انواع سایز لاستیک پاترول ، سایزهای ۳۱X۱۰/۵R۱۵ و ۶۵۰R۱۶ می باشد که می تواند مناسب ترین انتخاب برای خودروی شما باشد.

images

خرید لاستیک پاترول

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، خرید لاستیک آفرود یکی از مشکلاتی است که اکثر رانندگان این نوع خودروها با آن روبرو می شوند. انتخاب نوع لاستیک ، برند خوب ، سایز مناسب و تایر باکیفیت از دغدغه هایی است که آنها با آن درگیر می شوند.

 پاترول نیز یکی از خودروهای آفرودی است که نیاز به لاستیک باکیفیت و مناسب دارد.

5a53d382512a474beb88913a33b7af0c